Advertisement
Advertisement
Advertisement

दुई वर्षमा पिपलका सवै ठाउँमा सिचाई सुविधा पुर्याईसक्ने योजना छ : अध्यक्ष खत्री

रुकुम पश्चिम् ।रुकुम पश्चिमको बाफिकोट गाउपालिका वडा नम्बर दुइका वडा अध्यक्ष प्रकाश खत्रीले दुई वर्षमा पिपलका सवै ठाउँमा सिचाई सुविधा पुर्याईसक्ने योजना रहेको बताउनुभएको छ । कुनै योजनाको काम सक्किएको र काम नसक्किएका योजनाहरुको काम छिट्टै सकिने उहाको भनाइ छ ।

Advertisement

चालु आर्थिक वर्ष २०७९/८० मा सातवटा योजनाहरु निर्माण भएका छन जस्मध्य चार वटा सिचाई आयोजना निर्माण भएका छन् भने ३ वटा नहर सिचाई आयोजना र एउटा पाईप सिचाई आयोजना निर्माण भएका हुन् । वडाले यो वर्ष ७ सय ५० मिटर पक्कि नहर पक्कि गरेको वडा अध्यक्ष खत्रीले जानकारी दिनुभयो ।

पुमामा रानिऔला सम्मको सिचाई आयोजनाको नहर वनाईएको छ भने पुरानो कच्चि कुलोलाई स्तरउन्नती गर्दै पक्कि नहर निर्माण गरिएको हो र ५ लाखमा पक्कि कुलो निर्माण भएको छ । वडामा रहेका सिचाई कुलाहरु कच्चि रहेकोमा यो चालु आर्थिक वर्ष मात्रै ७ सय ५० मिटर कुलो पक्कि नहरको रुपमा स्तरउन्नती गरिएको र वडामा ठुलो सिचाई आयोजना डोप्टे सिचाई आयोना मार्फत ठुलो क्षेत्रमा खेति योग्य जमिन भएको जिपुमा पानी ल्याईएको छ । करिब ८० लाख रकममा ३ किलोमिटर पाईप लाईन मार्फत गाउँमा सिचाईको लागि पानी पुर्याईएको हो ।

वडा अध्यक्ष खत्री अनुसार गाउँभन्दा माथि ठुलो ट्याङ्की निर्माण गरिएको छ । सोहि ट्याङ्कीबाट विभिन्न खेतीयोग्य जमिनमा पानी वितरण गरिने छ । सिचाई आयोजना मार्फत गाउँमा पानी पुगे पछि जिपुमा हिउँदे वाली उत्पादनमा बृद्धि हुने अपक्षा गरिएको छ ।लामाचौरका केहि भाग र टाङ्सीमा सिचाई गर्नको लागि उक्त आयोजना निर्माण गरिएको हो । ६ लाखमा सिचाई नहर निर्माण गरिएको वडा कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

त्यस्तै थारकाट्ने, भलाचौर र काक्रिबाङमा सिचाँईको लागि कैनारुख– काक्रिबाङ सिचाई आयोजना निर्माण गरिएको वडा अध्यक्ष खत्रीले जानकारी दिनुभयो । उक्त आयोजनाको लागि १५ लाख रकम खर्च भएको छ । अर्को लामाचौर टाङ्सी सिचाई आयोजना पनि यहि आर्थिक वषमै सम्पन्न भएको छ ।

बाफिकोट २ मा रहेको मुख्य खेतीयोग्य जमिनको लागि नहर मार्फत र पाईप मार्फत सिचाँईको लागि पानी पुर्याएको र अव बाँकी सहायक कुलाहरु मर्मत र निर्माणको काम गर्ने वडाको योजना रहेको वडा अध्यक्ष खत्रीले जानकारी दिनुभयो ।

 

काँधमा घुम, कम्मरमा पटुका सहित अध्यक्ष प्रकाश खत्रीले योजना अनुगमन गरेको दृश्य
काँधमा घुम, कम्मरमा पटुका सहित अध्यक्ष प्रकाश खत्रीले योजना अनुगमन गरेको दृश्य

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *